Aktualności przedszkolneMaja - pszczółka poznająca świat

,,Pszczółki" są zwinne, śmiałe, sprytne, a także rezolutne. Wszystkie wyżej wymienione cechy doskonele opisują dzieci z oddziału przedszkolnego do którego uczęszczają 4-latki. Choć niedawno rozpoczoł się rok przedszkolny "Pszczólki" nie próżnują. Opisywały
i malowały wakacyjne wspomnienia, wyposażone w kękawiczki i worki brały także czynny udział w akcji "Sprzątanie Świata". Starająsię wspóldziałać w grupie, a także pilnie uczą się na zajęciach z logorytmiki. Przedszkolaki znalazły równiaż czas na zabawę i integrację podczas urodzin MaksymilianaSmile

See full size image

„Idzie lasem Pani Jesień…”

Wraz z nadejściem  kalendarzowej jesieni „Pszczółki” na zajęciach rozpatrują zagadnienia o tematyce jesiennej np. „Jesień w sadzie i w lesie”, „Liczymy grzybki” czy „Leśne skrzaty”. Jednak największą atrakcją dla dzieci był uroczysty „Bal Jesieni”, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych. Honorowy gość Pani Jesień zapraszała dzieci do licznych konkursów, gier i zabaw. Tańcom i pląsom w kole nie było granic. Uroczystość zakończyła degustacja jesiennych owoców z sadu, z których "Pszczółki" samodzielnie przygotowały pyszny deser owocowy.

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 15 października, przedszkolaki odwiedział policjant,który ochoczo czytał dzieciom pouczające opowiadznia. Dzieci miały okazje utrwalić zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze oraz metody postępowania w razie zagrożenia ze strony obcych, nieznanych osób.

Teatr

Dnia 17 października „Pszczółki” oraz ich przedszkolni koledzy i koleżanki wybrali się do teatru na spektakl  pt. „Tuwimki”. Była to adaptacja znanaych wierszy Juliana Tuwima, przepełniona dużym poczuciem humoru. Niektóre przedszkolaki po raz pierwszy bez rodziców, jechały autokarem.

Test z samodzielności zdany celująco!

Mikołajki

"Pszczółki" są najgrzeczniejszymi 4-latkami, świadczy o tym fakt, iż Święty Mikołaj zawitał do nich w Mikołajki, by wręczyć  słodki podarek. Dzieci były niezwykle podekscytowane i przejęte wizytą miłego gościa. Po zjedzeniu czekoladowego mikołajka, ochczo bawiły się i tanczyły z Mikołąjem, ani przez chwilę się nie wstydząć recytowały oraz śpiewały piosenki.

"Każdy z nas wie, jak o ząbki dbać swe"

W ramach zajęć prozdrowotnych, dzieci uczestniczyły przez cały tydzień
w "Akademii Aquafresh", na których uczyły się m.in. jak prawidłowo dbać
o higienę jamy ustnej, jak długo należy szczotkować zęby oraz co należy jeść by zęby były zdrowe. Oglądały również wiele interesujących filmów i bajek edukacyjnych, wypełniały karty pracy,zaś po każdym posiłku myły zęby przez
2 minuty. Na koniec akcji otrzymały dyplom z gratulacjami.

Magiczny zapach Świąt . . .

...unosiłą się w całej szkole gdy "Pszczólki" wypiekały pierniczki. Najpierw pięknie się przebrały w stroje kucharzy, dokładnie umyły rączki, następnie starannie wymieszały składniki, uwałkowały ciasto. Zaś na samym końcu wykrajały foremkami najróżniejsze kształyty pierniczków. Następnego dnia ozdabiały lukrem i  . . . . degustacji nie było końca. Palce lizać;)

Spotkanie gwiazdkowe PszczółekMali cukiernicy, wielkie wypieki ;)Każdy z nas wie, jak o ząbki dbać sweW Mikołajki odwiedził nas prawdziwy Święty Mikołaj
2012 10 12 092012 10 12 102012 10 15 09DSC 0062
DSC 0028Malujemy paluszkamiDbamy o środowiskoWspólnymi siłami ułożyliśmy dużą układankę!!
Gimnastyka buzi i języka ;)Zabawa urodzinowaWszystkiego najlepszego Maks!